2020-2021 Akademik Yılı Güz Yarıyılı Kayıt Yenilemeleri Hakkında

2020-2021 Akademik Yılı Güz Yarıyılı Enstitümüz Lisansüstü Programlarına Asil Kayıt Hakkı kazanan adayların Kayıt İşlemleri  25 Eylül 2020 Cuma ; Yedek Adayların kayıt işlemleri ise 28 Eylül 2020 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.

2020-2021 Akademik Yılı Güz yarıyılında Enstitümüz Lisansüstü Programlarına kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları Pandemi nedeni ile Enstitümüz Öğrenci İşleri tarafından on-line yapılacak olup; Enstitümüz tarafından kayıt için istenen belgeleri onaylı bir şekilde 30.10.2020 Tarihine kadar Enstitümüze iadeli taahhütlü olarak gönderilmesi gerekmektedir. İlgili tarihe kadar evraklarını göndermeyen adayların geçici kayıtları silinecektir.

2020-2021 Akademik Yılı Güz Yarıyılı Katkı Payı ve Öğrenim Ücreti Yatırarak Ders Kaydı ve İnternet Üzerinden Kayıt Yenileme İşlemleri 05 Ekim 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Normal eğitim süresinde olan öğrencilerimizden öğrenci katkı payı alınmayacaktır. Normal eğitim süresini tamamlayan 6111 sayılı kanun kapsamında eğitimine devam eden öğrencilerimiz 140 TL katkı payı ücreti ödeyeceklerdir. (Yüksek Lisans için 4 yarıyıl, Doktora için 8 yarıyılı tamamlayan öğrenciler öğrenci katkı payı ödeyeceklerdir).

Öğrenci katkı payı ödeyecek öğrencilerimiz, lisansüstü öğrencisi olduklarını ve öğrenci numaralarını söyleyerek Türkiye Halk Bankası şubelerine veya Enstitüler Öğrenci İşleri Bilgi Sistemine https://golcuk.sdu.edu.tr/Ogrenci/OgrenciGiris.aspx  web adresinden giriş yaparak kredi kartı ile ödeme yapabilirler. EFT ile ödeme kabul edilmemektedir.

Ders kayıtları “golcuk.sdu.edu.tr” adresinden lisansüstü öğrenci bilgi sistemi üzerinden öğrenci numaraları ve şifrelerin girilmesi suretiyle yapılacak ve derslere onay danışmanlar tarafından verilecektir.

Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu süre azami öğrenim sürelerinden sayılır.

Öğrenciler öncelikle başarısız oldukları dersleri almak ve başarmak zorundadırlar. Bu nedenle ders seçimi ve kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirilirken öncelikle başarısız olunan dersler seçilmelidir.

Seçilen derslerde Ders Ekleme/Bırakma haftasında (19.10.2020-23.10.2020) değişiklik yapılabilir.

Tez dönemine geçen öğrencilerin Tez Önerileri en geç 23.10.2020 tarihine kadar Enstitümüze göndermeleri gerekmektedir.

Derslerini başarıyla tamamlayan Doktora öğrencileri Doktora Yeterlik dersini seçeceklerdir. 

Doktora programında tez önerisini vermiş ve Tez İzleme Aşamasında bulunan öğrencilerin tez dersini ve genel dersler menüsü altında bulunan T.İ.K. dersini seçerek onaylamaları gerekmektedir.

Yayın Tarihi: 23/09/2020
Okunma Sayısı: 2659