2021-2022 Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri Başlıyor

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı ders seçimi ve kayıt yenileme işlemleri 14 Şubat 2022 Pazartesi günü saat 10.00'da başlayıp 27 Şubat 2022 Pazar günü saat 23.59'da sona erecektir.

KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETİ
• Program süresini ( yüksek lisans 4 yarıyıl, doktora 8 yarıyıl) doldurmuş ve ikinci üniversiteye kayıtlı öğrenciler Katkı Payı yatırmalıdır.

.Süleyman Demirel Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Katkı Payı ve Öğrenim Ücretleri için TIKLAYINIZ.

Öğrencilerimiz öğrenim ücretlerini Halk Bankası bankamatiklerinden ödeyebilirler.
• HALK BANKASI BANKAMATİKLERİNDEN ÖDEME
• Giriş-->Kurum Ödemeleri-->Harç-->Ödeme Yapacağınız Kurumun Bağlı Bulunduğu İl Plaka Kodu (32 yazılacak)--->SDÜ--- >Öğrenci No girerek Öğrenim Ücretinizi yatırabilirsiniz. EFT ile ödeme kabul edilmemektedir.

Yeni Öğrenci Bilgi Sistemine SDÜNet Üzerinden Giriş yapılacaktır. Öğrenci Bilgi Sistemine SDÜNet Üzerinden Giriş İşlemleri ile ilgili bilgi almak  için tıklayınız. Sayfaya giriş yaptığınızda öncelikle bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu süre azami öğrenim sürelerinden sayılır.

Öğrenciler öncelikle başarısız oldukları dersleri almak ve başarmak zorundadırlar. Bu nedenle ders seçimi ve kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirilirken öncelikle başarısız olunan dersler seçilmelidir.

Seçilen derslerde Ders Ekleme/Bırakma haftasında (28 Şubat-06 Mart 2022) değişiklik yapılabilir.

‘Gelişim ve Öğrenme’ ile ‘Öğretimde Planlama ve Değerlendirme’ derslerinin verilmesinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü sorumludur. ‘Gelişim ve Öğrenme’ ile ‘Öğretimde Planlama ve Değerlendirme’ dersleri, Tezli Yüksek Lisans programlarında seçmeli, Doktora programlarında ise tez döneminde alınması zorunludur.

Yayın Tarihi: 11/02/2022
Okunma Sayısı: 2284