Ders Kaydı ve İnternet Üzerinden Kayıt Yenilemeleri Hk

2020-2021 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Katkı Payı ve Öğrenim Ücreti Yatırarak Ders Kaydı ve İnternet Üzerinden Kayıt Yenileme İşlemleri 15 Şubat 2021 -21 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Normal eğitim süresinde olan öğrencilerimizden öğrenci katkı payı alınmayacaktır. Normal eğitim süresini tamamlayan 6111 sayılı kanun kapsamında eğitimine devam eden öğrencilerimiz katkı payı ücreti ödeyeceklerdir. (Yüksek Lisans için 4 yarıyıl, Doktora için 8 yarıyılı tamamlayan öğrenciler öğrenci katkı payı ödeyeceklerdir).

Öğrenci katkı payı ödeyecek öğrencilerimiz, lisansüstü öğrencisi olduklarını ve öğrenci numaralarını söyleyerek Türkiye Halk Bankası şubelerine veya Enstitüler Öğrenci İşleri Bilgi Sistemine https://golcuk.sdu.edu.tr/Ogrenci/OgrenciGiris.aspx  web adresinden giriş yaparak kredi kartı ile ödeme yapabilirler. EFT ile ödeme kabul edilmemektedir.

Ders kayıtları “golcuk.sdu.edu.tr” adresinden lisansüstü öğrenci bilgi sistemi üzerinden öğrenci numaraları ve şifrelerin girilmesi suretiyle yapılacak ve derslere onay danışmanlar tarafından verilecektir.

Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu süre azami öğrenim sürelerinden sayılır.

Öğrenciler öncelikle başarısız oldukları dersleri almak ve başarmak zorundadırlar. Bu nedenle ders seçimi ve kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirilirken öncelikle başarısız olunan dersler seçilmelidir.

Seçilen derslerde Ders Ekleme/Bırakma haftasında (01 Mart 2021-05 Mart 2021) değişiklik yapılabilir.

Tez dönemine geçen Yüksek Lisans öğrencilerin Tez Önerileri en geç 05 Mart 2021 tarihine kadar Enstitümüze göndermeleri gerekmektedir.

Derslerini başarıyla tamamlayan Doktora öğrencileri Doktora Yeterlik dersini seçeceklerdir. 

Doktora programında tez önerisini vermiş ve Tez İzleme Aşamasında bulunan öğrencilerin tez dersini ve genel dersler menüsü altında bulunan T.İ.K. dersini seçerek onaylamaları gerekmektedir.

‘Gelişim ve Öğrenme’ ile ‘Öğretimde Planlama ve Değerlendirme’ derslerin verilmesinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü sorumludur.

Yayın Tarihi: 12/02/2021
Okunma Sayısı: 2428